Ruch na głównych ulicach gwałtownie spada z powodu kosztów utrzymania, mówi RSM

Amber Cohen

Największe spadki miesiąc do miesiąca odnotowano w Glasgow (spadek o 54%), Newcastle (spadek o 40%) i Brighton (spadek o 39%).

Odwiedzalność jest nadal o 48% niższa niż przed pandemią, napędzana przez Londyn (spadek o 68%), Newcastle (spadek o 67%) i Glasgow (spadek o 67%). Londyn nadal cierpi z powodu pracy hybrydowej z mniejszą liczbą pracowników dojeżdżających do miasta, a podróże międzynarodowe i biznesowe wciąż nie są w pełni dostępne. Podczas gdy w Glasgow w maju doszło do strajków kolejowych, w połączeniu ze słabym zaufaniem konsumentów i pracownikami, którzy dopiero wracali do biura.

Jednak Guildford i Leeds oparły się trendowi, zwiększając miesiąc do miesiąca o 8% i 2% i były jedynymi miastami, które w maju przekroczyły poziomy sprzed pandemii.

Jacqui Baker, partner i szef działu detalicznego w RSM Uk, powiedziała: „Zaskakujący jest tak gwałtowny spadek liczby odwiedzających, biorąc pod uwagę majowy dzień świąteczny i półsemestr szkolny. Ale to był pierwszy miesiąc, kiedy konsumenci naprawdę odczuli ogrom różnych podwyżek cen, takich jak energia i paliwa. Zaufanie konsumentów również osiągnęło rekordowo niski poziom -41%. W rezultacie konsumenci muszą zaciskać swoje sznurki, czego jesteśmy świadkami na ulicach handlowych.

„Wielką Brytanię odwiedza wciąż mniej turystów zagranicznych, zwłaszcza z Chin, którzy wyszli z blokady dopiero na początku czerwca. Sprzedawcy detaliczni będą liczyć na podróże międzynarodowe, które będą się zwiększać latem i zapewnić poziom odwiedzalności z tak bardzo potrzebnym impulsem.

Next Post

Ulubione produkty Allure Beauty Editors z czerwca 2022 r. — Recenzje

Na Wabić, każdego dnia zalewają nas najnowsze i najlepsze oferty kosmetyczne. Większość z nich jest ekscytująca, czasami zagmatwana, a czasami staje się przytłaczająca, zwłaszcza teraz, gdy nasze domy stały się naszymi biurami. Niestety, to jest ciężar, który musi ponieść redaktor ds. urody. Kiedy my naprawdę jak coś, możesz ufać, że […]
Ulubione produkty Allure Beauty Editors z czerwca 2022 r. — Recenzje