Nike całkowicie wyjdzie z Rosji

Amber Cohen

Nike całkowicie opuszcza Rosję trzy miesiące po zawieszeniu tam swojej działalności, amerykański producent odzieży sportowej powiedział Reuterowi w czwartek wraz ze wzrostem tempa opuszczania kraju przez zachodnie firmy. Nike poinformował 3 marca, że ​​w odpowiedzi na działania Moskwy na Ukrainie tymczasowo zawiesi działalność we wszystkich swoich sklepach w Rosji, które są własnością i są obsługiwane przez Nike. Konkurencyjny Adidas powiedział w marcu, że zamyka swoje rosyjskie sklepy i wstrzymuje sprzedaż internetową. Puma również zawiesiła swoją działalność w marcu. Reebok zawiesił sprzedaż w marcu i prowadzi rozmowy dotyczące sprzedaży ponad 100 sklepów tureckiej sieci obuwniczej FLO Magazacilik.

Całkowita sprzedaż detaliczna: Nike od dawna jest firmą, która chce zająć stanowisko w kwestiach społecznych i politycznych. Najnowszym tego przykładem jest decyzja o całkowitym wyjściu z Rosji. Chociaż z pewnością jest to decyzja podjęta co do zasady, nie ma to wpływu na wynik finansowy marki odzieży sportowej. Mniej niż 1 procent przychodów Nike pochodzi z Ukrainy i Rosji łącznie. Ale nie o to chodzi. Nike i inne marki starają się dostosować swoje wartości do wartości konsumentów, którzy coraz częściej chcą kupować od firm, które ich zdaniem starają się wywrzeć pozytywny wpływ na społeczeństwo i świat.

Next Post

Seth Rogen skręcił staw, nosząc najfajniejszą stylizację paznokci lata — zobacz wideo

„Jeśli wiesz o mnie jedną rzecz, to to, że lubię gnoop”. To co Seth Rogen powiedział światu w kwietniu, kiedy wprowadził na rynek jedną ze swoich ręcznie robionych ceramiki z Roślina domowa, linia artykułów gospodarstwa domowego aktora. Niebiesko-zielona popielniczka była przykryta w projekcie to można by opisać tylko jako… no […]
Allure