Nie ustawiaj zbyt wysokiej płacy wystarczającej na utrzymanie, ostrzega ACS

Amber Cohen

W dowód dla Komisji Niskich Płac wczoraj (14 lipca) ACS wezwał do „ostrożnego podejścia” przy ustalaniu stawek ze względu na wyzwania stojące przed pracodawcami.

Dyrektor naczelny ACS, James Lowman, wezwał do ostrożności w kwestii dalszego wzrostu płac w kraju, podkreślając wyzwania, przed jakimi stoją sklepy spożywcze w wyniku kryzysu związanego z kosztami utrzymania, zwiększonymi kosztami energii i łańcucha dostaw oraz innymi wyzwaniami regulacyjnymi.

Powiedział: „Lokalne sklepy doświadczają rosnących kosztów operacyjnych w podobny sposób jak gospodarstwa domowe, a wielu detalistów musiało pokryć koszty, wpływając na ich rentowność, przenosząc wzrosty poprzez wyższe ceny i zmniejszając liczbę godzin pracy i liczbę pracowników.

„Ważne jest, aby rząd dążył do ustalenia stawek płac, które unikają negatywnego wpływu na przedsiębiorstwa i wspierają wysokiej jakości zatrudnienie dostępne w naszym sektorze.

„Wzywamy Komisję ds. Niskich Płac do uwzględnienia obecnej sytuacji gospodarczej w kontekście ustalania przyszłych stawek płac, biorąc pod uwagę znaczące zakłócenia, jakich doświadczają przedsiębiorstwa i konsumenci w wyniku kryzysu związanego z kosztami życia i kosztami handlu ”.

ACS kontynuuje współpracę z komisją w celu podkreślenia wyzwań stojących przed detalistami w wyniku rosnących stawek płac.

Obejmowało to niedawną wizytę komisarza ds. niskich wynagrodzeń w sklepie spożywczym w Sussex, aby usłyszeć dowody z pierwszej ręki dotyczące wpływu krajowej płacy na utrzymanie i innych kosztów zatrudnienia na firmę.

Next Post

Włosy na wakacje: czy zawracasz sobie głowę stylizacją włosów, gdy jesteś w podróży?

To naprawdę zależy od rodzaju podróży. Jeśli jest to wycieczka związana z przygodami na świeżym powietrzu, takimi jak biwakowanie, wizyta na plaży lub basenie w dowolnym dniu, to szanse na stylizację będą minimalne — po umyciu szamponem i odżywce (myję włosy codziennie), będę pracować w niektórych odżywkę bez spłukiwania, pozostaw […]