Najlepsi dermatolodzy twierdzą, że to 25 najlepszych filtrów przeciwsłonecznych na melasmę

Amber Cohen

Supergoop! Prześwitujący ekran mineralny (38 USD), SkinCeuticals Fizyczna fuzja (36 USD) i ISDIN Eryfotona Actinica (60 USD)

„Melasma jest bardzo wieloczynnikowa, nie tylko UVA i UVC, ale także UVB, promieniowanie podczerwone, ciepło, stany zapalne i hormony. Dlatego potrzebujesz kremu przeciwsłonecznego, który ochroni Cię przed wszystkimi tymi czynnikami.

Moim pacjentom z melasmą polecam tylko fizyczne filtry przeciwsłoneczne. Chemiczne filtry przeciwsłoneczne pomagają zatrzymać działanie słońca poprzez chemiczne pochłanianie promieni UV, a niektóre produkty degradacji chemicznej z filtrów przeciwsłonecznych mogą być zapalne, co może wywołać melasma. Wolę też filtry przeciwsłoneczne, które zawierają blokery światła niebieskiego, ponieważ oprócz promieniowania UV, siedzenie przed komputerem przez cały dzień na działanie niebieskiego światła może również zaostrzyć melasma.

Lubię SkinCeuticals Actual physical Fusion, całkowicie mineralny filtr przeciwsłoneczny SPF 50, który zawiera nie tylko tlenek cynku i dwutlenek tytanu, które blokują promienie UV, ale także tlenek żelaza, który skutecznie chroni przed niebieskim światłem. Ma również ładny lekki, uniwersalny odcień. Supergoop! Mineral Sheer Screen to filtr przeciwsłoneczny z tlenkiem cynku, który zapewnia szerokie spektrum SPF 30 i pomaga filtrować niebieskie światło. I na koniec ISDIN Eryfotona Actinica, który jest SPF 50+ ukierunkowany na uszkodzenia posłoneczne, ale polecam go również moim pacjentom z melasma, ponieważ zawiera enzymy naprawcze, które pomagają naprawić szkody spowodowane przez słońce. Wiemy, że melasma jest zaostrzana przez słońce, więc ten produkt pomaga jednocześnie chronić i naprawiać.” — nowojorski dermatolog Julie Russak, MD

Next Post

Luka Dončić „El Matador” Air Jordan 36 – aGOODoutfit

&#13 Dzielić &#13 Ćwierkać &#13 Dzielić &#13 Dzielić &#13 E-mail &#13 &#13 Chociaż facts premiery sygnowanych butów Luki Dončicia pozostaje nieznana, fani Luki mogą kupić nadchodzące buty Air Jordan 36 „El Matador” dedykowane supergwiazdzie Dallas Mavericks. But nazywa się „El Matador”, ponieważ jest to jedno z pseudonimów Luki, które nadał […]