Maison Tahite Vanillade Perfume Review

Amber Cohen

Recenzja perfum Maison Tahite Vanillade
Recenzja perfum Maison Tahite Vanillade

Maison Tahite Vanillade drażni z otwarciem cytrusów i migdałów, ale kończy się głównie liniowym zapachem, który koncentruje się wokół kremowej wanilii waha się między bardziej kremową i mleczną, słodszą i lekko orzechową, a ostatecznie, w wytrawnym, nieco bardziej przyprawionej wanilii.

Nuty waniliowe

Opisuje się go jako mieszankę „owoców cytrusowych, słodkich kwiatów i żywic” z „odrobiną paczuli i benzoiny”. Oto notatki:

  • nuty głowy: skórka cytrusów, kwiat migdałów, kwiat kokosa
  • nuty serca: kwiat wanilii, wanilia
  • nuty bazy: paczula, rezinoid benzoiny, wanilia, piżma

Jak pachnie wanilia?

Otworzyło się odrobiną acetonu zmieszanego z gorzkimi cytrusami i kremowymi migdałami. Acetonowy aspekt zniknął po minucie, pozostawiając delikatny, cytrusowo-kwiatowy zapach o kremowej konsystencji. Zapach stał się bardziej kremowy, mleczny i bardziej waniliowy w ciągu następnych 15 minut z większą nutą cytrusów, ale wanilia była, zgodnie z oczekiwaniami, gwiazdą, a cytrusy były tak naprawdę tylko aktem otwierającym.

Pierwsze dwie i pół godziny miały miejsce, gdy wanilia była gładka, kremowa i mleczna z nutą cytrusów, która wyblakła i pozostawiła subtelny migdałowy aspekt. Potem, co było bardziej suche, biorąc pod uwagę krótki czas trwania, który trwał na mnie, kiedy migdały zbladły, a wanilia stała się nieco ciemniejsza i słodsza z subtelną przyprawą.

Długość życia

Trwało to przez trzy godziny, aż stał się zapachem skóry i około sześciu godzin, zanim było to dość trudne do wykrycia na mojej skórze. Projekcja i projekcja były od początku dość lekkie.

Notatki osobiste

Był to bardziej liniowy, prosty zapach, który składał się głównie z wanilii i śmietanki z nutą żywicznej słodyczy, która powstrzymywała go przed słodko-słodkim, chociaż był dość gourmandowy i trochę jak lody waniliowe. Dla mnie brak długowieczności na mojej skórze, nawet jako zapach skóry, był przełomem, a dla zapachów waniliowych nadal wolę Loree Rodkin Gothic I i Diptyque’s Eau Duelle.

Są to bardziej subiektywne odczucia oparte na tym, co lubię (lub nie lubię) w perfumach, a także rozważanie zapachu w porównaniu z innymi perfumami, które posiadam i kocham.

Metodologia testowania

Do testów użyłem trzech sprayów z fiolki z próbką (z zestawu odkrywczego marki) nałożonych na spód i górną część mojego nadgarstka. Użyłem bezzapachowego kremu nawilżającego przed nałożeniem zapachu, ponieważ stwierdziłem, że zapach nie trzyma się tu dobrze.

Kupiłem próbkę w styczniu 2022 roku Wiadomo, że zapachy są zmieniane w ciągu swojego życia, więc pamiętaj, kiedy sporządzono recenzję, np. recenzja z 2010 r. może nie odzwierciedlać tego, jak pachną perfumy o tej samej nazwie w 2022 r.

Dostępność

wanilia jest dostępny za 120 USD/100 ml.

Jeśli to możliwe, gorąco polecam wypróbowanie zapachu przed zakupem pełnej butelki, ponieważ zapach może się inaczej nosić tylko ze względu na chemię skóry. Chemia skóry może wpływać nie tylko na trwałość zapachu, ale także na to, jakie nuty są widoczne lub ukryte.

Próbki wanilii

Do zakupu zdekantowanych próbek zalecamy następujących sprzedawców detalicznych (zazwyczaj o objętości od ,7 ml do 2 ml). To jest pełniejsza lista, więc indywidualna dostępność może zależeć od zapasów.

Gdzie kupić

Next Post

Maude Apatow Look for Less

Zwyczajna noc nigdy nie wyglądała tak uroczo. Maude Apatow prezentuje stylowy i słodki wygląd, opuszczając swój resort z rodziną w Paryżu. Zestaw butów i szortów osobiście sprawia, że ​​moje serce skacze, gdy wyobrażam sobie zmianę moich kowbojskich butów na bardziej ostrą parę. Odtwórzmy 10 wygląd za mniej. Ten weblog używa […]