Jak małe i średnie firmy mogą usprawnić swoje rozliczenia podatkowe

Amber Cohen

Według Sarah Lawrence, założycielki i dyrektora generalnego usług księgowych, Scorching Toast i członkini rady doradczej Xero Companion Advisory Council, Sarah Lawrence, nadszedł czas na koniec roku finansowego (EOFY) .

Lawrence ujawnił najważniejsze wskazówki dla małych i średnich firm dotyczące korzystania z tego EOFY w celu usprawnienia ich zeznań podatkowych.

  1. Wyprzedź zakręt

„Aktualizuj swoje księgi, aby szybko sprawdzić swoją sytuację finansową. Postaraj się również wcześniej zaangażować swojego księgowego do wszelkich rozmów dotyczących planowania podatkowego. Pamiętaj – nie kupuj czegoś tylko po to, aby uzyskać odliczenie, ważne jest, aby wszelkie wydatki biznesowe były zgodne z Twoją strategią i prognozą” – powiedziała Handel detaliczny.

2. Buduj dyscyplinę

„Prace związane z ustalaniem cen i sprawdzaniem marży są obecnie najważniejsze dla większości organization. Przy niedoborach siły roboczej w większości branż, rosnącej inflacji i problemach z łańcuchem dostaw istnieje teraz możliwość skontaktowania się z księgowym, dyrektorem finansowym lub księgowym przed końcem roku, aby móc zaplanować nadchodzący rok finansowy i dalej” – powiedział Lawrence.

3. Skorzystaj z automatyzacji

„Skoncentruj się na tym, co możesz zrobić na poziomie automatyzacji dzięki technologii takiej jak Xero w celu zwiększenia wydajności i budowania na stosie technologicznym poprzez wprowadzanie aplikacji specyficznych dla branży. Świetnym miejscem do rozpoczęcia tej podróży lub jej rozbudowy jest Sklep z aplikacjami Xero”.

Next Post

Zoe Davidson Jewellery prezentuje kolekcję Skara Brae

Zoe Davidson Jewelry wprowadziła na rynek swoją nową kolekcję Skara Brae, opartą na strukturach i fragmentach Skara Brae, prehistorycznej osady sprzed 5000 lat na Orkadach w Szkocji. Większość elementów będzie dostępna w dwóch różnych wykończeniach – matowym i polerowanym – i używa kamieni szlachetnych, takich jak cytryn, aby symbolizować palenisko […]
Zoe Davidson Jewellery prezentuje kolekcję Skara Brae