Grupa H&M kończy działalność w Rosji

Amber Cohen

MODA

18 lipca 2022 | autor: Natalie Fresens

Szwedzka sieć sklepów odzieżowych H&M poinformowała w poniedziałek, że podjęła decyzję o zakończeniu działalności w Rosji po wstrzymaniu sprzedaży w tym kraju w marcu po inwazji Moskwy na Ukrainę.

Jako podstawę swojej decyzji firma podała „bieżące wyzwania operacyjne i nieprzewidywalną przyszłość”.

„Po dokładnym rozważeniu uważamy, że w obecnej sytuacji kontynuacja naszej działalności w Rosji jest niemożliwa” – powiedziała w oświadczeniu prezes H&M Group Helena Helmersson.

„Jesteśmy głęboko zasmuceni wpływem, jaki wywrze to na naszych współpracowników i jesteśmy bardzo wdzięczni za ich ciężką pracę i poświęcenie” – dodała.

H&M, który zatrudnia około 6000 pracowników w Rosji i działa w tym kraju od 2009 roku, zapowiedział, że ponownie otworzy sklepy w Rosji „na ograniczony czas, aby sprzedać pozostałe zapasy” w ramach procesu wyjścia.

Ostatnio amerykański gigant odzieży sportowej Nike całkowicie zerwał z rynkiem, podczas gdy należąca do LVMH firma Sephora sprzedała swoją rosyjską spółkę zależną.

Ostatnia fala wyjść wyprzedza nowe przepisy, które mają zostać wprowadzone w Rosji, które pozwolą państwu przejąć aktywa firm, które zawiesiły działalność w tym kraju.

Wyślij ten artykuł do znajomego

Aby korzystać z tej funkcji, musisz być zalogowany.

Zaloguj się tutaj

Next Post

Zwiastun programu HBO „THE IDOL” z weekendowymi premierami – aGOODoutfit

&#13 Dzielić &#13 Ćwierkać &#13 Dzielić &#13 Dzielić &#13 E-mail &#13 &#13 The Weeknd to wiele rzeczy, a teraz będziesz mógł dodać do listy reżysera i aktora telewizyjnego. HBO ma właśnie premierę nowego zwiastuna filmu „IDOL”, w którym wystąpi i będzie współreżyserował The Weeknd. Producentem wykonawczym nowego serialu będzie również […]