February 1, 2023

Trending Style

Mistrzowe mody

Były Tesco i M&S exec dołączają do zarządu Burberry

Burberry powołał do zarządu byłego dyrektora finansowego Tesco Alana Stewarta jako dyrektora niewykonawczego, ze skutkiem od 1 września.
// Burberry wita byłego dyrektora finansowego Tesco Alana Stewarta w swoim zarządzie jako dyrektora niewykonawczego
// Stewart pełnił funkcje kierownicze w takich firmach jak Marks & Spencer, WHSmith i Thomas Prepare dinner Holdings

Burberry powołał byłego dyrektora finansowego Tesco, Alana Stewarta, do swojego zarządu jako dyrektora niewykonawczego, obowiązuje od 1 września

Dzieje się tak, gdy Matthew Key odchodzi na emeryturę ze swojego stanowiska w zarządzie jako dyrektora niewykonawczego po dziewięciu latach pracy w tym luksusowym detaliście mody.

Stewart zajmował stanowisko dyrektora finansowego w Tesco od 2014 do 2021 roku, a wcześniej pracował na tym samym stanowisku w Marks & Spencer.

Wcześniej w swojej karierze był również dyrektorem finansowym grupy WHSmith oraz dyrektorem naczelnym i dyrektorem finansowym Thomas Cook dinner Holdings.


CZYTAJ WIĘCEJ:


Burberry Przewodniczący Gerry Murphy powiedział: „Alan jest bardzo doświadczonym dyrektorem finansowym i dyrektorem niewykonawczym największych międzynarodowych spółek publicznych. Cieszymy się, że przyjął nasze zaproszenie do dołączenia do zarządu Burberry”.

Firma ogłosiła również, że Matthew Important przejdzie na emeryturę jako dyrektor niewykonawczy na walnym zgromadzeniu w lipcu 2023 r. Po dziewięciu latach służby.

Murphy dodał: „Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować Matthew za jego wyjątkową służbę dla Burberry. Zarząd i ja oczekujemy jego stałego doradcy i kierownictwa komitetu audytu w nadchodzących miesiącach”.

Kliknij tutaj, aby zapisać się do bezpłatnego codziennego biuletynu e-mailowego Retail Gazette