9 najlepszych lakierów do paznokci bez gryzienia, które przełamują ten nawyk

Amber Cohen

Jeśli masz nawyk obgryzania paznokci, prawdopodobnie wiesz, że najlepiej będzie, jeśli z niego zrezygnujesz. Chyba nie potrzebujesz, żebym ci to mówił. Stowarzyszenie Amerykańskiej Akademii Dermatologicznej mówi, że wielokrotne obgryzanie paznokci może powodować ból skóry wokół paznokci i może uszkodzić tkankę, która powoduje wzrost paznokci, powodując „nienormalnie wyglądające paznokcie”. Nie wspominając już o tym, że przykładanie rąk do ust może również przenosić niektóre odrażające bakterie.

Ale jeśli masz ten nawyk, prawdopodobnie wiesz również, że trudno jest rzucić – zwłaszcza jeśli robisz to od dzieciństwa. Po prostu tak łatwo jest do tego wrócić. Stowarzyszenie AAD twierdzi, że niektóre rzeczy, które możesz zrobić, aby przestać obgryzać paznokcie, obejmują utrzymywanie krótkich paznokci, regularne manicure, zastąpienie nawyku dobrym (np. używanie piłki antystresowej lub robienie czegoś innego rękami), identyfikowanie wyzwalaczy i stopniowo odzwyczajać się od nałogu.

Stowarzyszenie zaleca również nakładanie na paznokcie gorzkiego lakieru do paznokci. Są to preparaty dostępne bez recepty, które są bezpieczne w użyciu, ale smakują tak źle, że nawet nie będziesz chciał obgryzać paznokci. Brzmi to dla mnie genialnie, a wiele z tych past kosztuje mniej niż 20 dolarów. Zrobiłem więc kilka badań na temat najlepszych i sporządziłem listę dla moich obgryzających paznokcie przyjaciół. Spójrz poniżej.

Next Post

Miejsce na oświadczenie: David M Robinson Liverpool

&#13 &#13 &#13 25 lipca 2022&#13 &#13 Siobhan Holt Luksusowy jubiler David M Robinson odcisnął swoje piętno na swoim rodzinnym mieście Liverpoolu. Siobhan Holt odwiedza Liverpool Just one, aby obejrzeć nowo wyremontowany sklep flagowy. &#13 &#13 &#13 &#13 &#13 &#13 &#13 10 obszar jest zarezerwowany. Proszę Zarejestruj się dla dostępu […]